התנדבות

כנס “עולמות” מושתת מאז היווסדו על רוח קהילה ועל התנדבות, כל אנשי הצוות בכנס עובדים בהתנדבות. המתנדבים הם הרוח החיה של הכנס ובלעדיהם הוא לא היה יוצא לפועל. בתמורה לעבודתם המתנדבים מקבלים הנאה בשפע, וגם כרטיסי חינם לאירועים.

הרשמה להתנדבות בכנס

אז בעצם למה לי להתנדב?

קודם כל, להתנדב זה כיף! המתנדבים נמצאים בלב העניינים. אין כמו התנדבות בכנס כדי לפגוש עוד חובבים בדיוק כמוכם, לעבוד לצידם, וליהנות יחד. לאורך השנים נוצר הווי מתנדבים שאין שני לו שהופך את ההתנדבות לחוויה ממש טובה.

אבל זה לא הכל – מתנדבי הכנס נחשפים למתרחש מאחורי הקלעים של הכנס וזוכים להתרועע עם שלל המרצים, בכירי העמותות המארגנות וכמובן סגל הכנס. ולקינוח, הם גם מקבלים כרטיסי חינם לאירועים בימים בהם מתנדבים!

התנדבות? מה זה בעצם אומר?

כנס “עולמות” מציע למתנדבים בו שורה ארוכה של תפקידים. אל חשש – שום תפקיד לא ידרוש מכם לפרק פצצה מתקתקת או לעבור טיפול בעלוקות, גם אם ממש תרצו. הנה טעימה מתפקידי המתנדבים בכנס:

  • גופרים: יחידת העילית של הכנס — שליחי הלוגיסטיקה, מעבירים את כל הדברים שצריך ומכבים שרפות (מטאפוריות בלבד). בין השאר, דואגים לכך שכל בקבוק מים יימצא בדיוק במקום ובזמן שבו יזדקקו לו.
  • שמירת חפצים: השומרים חסרי המורא על חפצי אורחי הכנס. אורחי הכנס מגיעים עם תיקים, מזוודות, חרבות מעץ, אלות מספוג ושלל חפצים אחרים שיקרים ללבם. אם הם לא רוצים להסתובב איתם במשך כל היום, הם מפקידים אותם בחדר שמירת החפצים. בחדר זה נמצאים מספר מתנדבים שתפקידם לקבל את החפצים, לאחסן אותם במקום מבטחים ולהשגיח שהכל יישאר במקומו.
  • מוכרים בדוכן היד השנייה: לדוכן הזה יכולים אורחי הכנס להביא ספרים, סרטים וחפצים אחרים ולמכור אותם. המתנדבים בדוכן אחראים לקלוט את הפריטים המיועדים למכירה, לסדר אותם במרחב, למכור אותם לכל המעוניין ולהחזיר עודף רק אם צריך.
  • צוות הפונדק: מתנדבי הפונדק אחראים על המקום הכי טעים בפסטיבל, שמציע שתייה קרה, נשנושים טעימים (כשרים לפסח!) ופינת רביצה, לטובת אורחי הכנס הצמאים והמותשים מהתרוצצות בין הרצאות ודוכנים.
  • מודיעין: כמה פעמים רצית לדעת איפה מתרחשת ההרצאה המאלפת הבאה ולא ידעת את מי לשאול? המתנדבים בדוכן המודיעין ידעו את כל מה שצריך לדעת על הכנס, ועוד כמה דברים שלא באמת חייבים לדעת, ויענו על שאלותיהם של אורחי הכנס.
  • קופות: את קופות הכנס מאיישים קוסמים שמוכרים כרטיסים לאורחי הכנס.
  • דוכני העמותות המארגנות: בדוכני העמותות המארגנות המתנדבים רושמים חברים חדשים ומוכרים שנתונים ומרצ’נדייז.
  • אפסנאות: מישהו צריך לספק לסגל הכנס את הציוד הלוגיסטי, לוודא שהוא חוזר, ושהטושים לא יאזלו מוקדם מדי. על כך אחראי האפסנאי.
  • סדרנים: הגיבורים ששולטים בזרימת הקהל לתוך האולמות, מוודאים שבאי הכנס נכנסים לאולם הנכון בזמן הנכון ועם הכרטיס הנכון.

חשובה לא פחות ההשתתפות בצוותי ההקמה והפירוק, שבלעדיהם לא יהיו שולחנות וכיסאות בקופות או עיצוב על הקירות. צוות ההקמה פועל לפני הכנס ובתחילתו, והופך את המתחם היומיומי לשער אל עולמות אחרים. צוות הפירוק מחזיר בסוף הכנס את המתחם למצבו המקורי, כדי שבני התמותה לא יגלו איך נראה מתחם “עולמות”. לטענת רבים, ההקמה היא הדבר השני הכי כיף בכנס – אחרי הפירוק.

וכל אחד יכול להתנדב?

כל אחד מעל גיל 15 יכול להתנדב. מתנדבים מתחת לגיל 18 נדרשים לאישור הורים.

אוקיי, אני רוצה להתנדב – מה אני עושה?

כל מה שצריך לעשות זה להירשם כאן. אנחנו כבר נחזור אליכם.

לפני הכנס יתקיימו שני תדריכי מתנדבים במתחם הכנס (אשכול פיס ת״א), ותצטרכו להגיע לאחד מהם. בתדריך תזכו להכיר את צוות כוח אדם ואת סגל הכנס הבכיר, לשמוע הסברים על התפקידים השונים, לקבל תשובות לכל שאלותיכם ולהכיר מתנדבים נוספים.

ואם יש לי שאלה כבר עכשיו?

אפשר ליצור איתנו קשר בדוא”ל: volunteers@olamot-con.org.il.

נתראה בתדריכים!

צוות כוח אדם